25 Şubat 2010 Perşembe

IF Wedding 2010 - İnci Taneleri Gelinlik Yarışması

Stilistlik kursunu bitirdikten sonra neler yapabildiğimi az da olsa sınamak adına internetten yarışma araştırmaya başladım. İzmir fuarının düzenlediği IF Wedding - İnci Taneleri Gelinlik yarışmasının duyurusunu görünce aslında pek de ümitlenmeden 3 tane gelinlik tasarımı gönderdim...


Ocak sonuna doğru İzmir Fuarından arayıp ilk 30'a kaldığımı söylediler... Gelinliklerden bir tanesini 19 şubata kadar hazırlayıp 19 şubattaki final elemesi için İzmir'e götürmem gerektiğini söylediler.. Gelinliği kendim dikemeyeceğim için bu işi hem uygun fiyata hem de kısa sürede dikebilecek birini bulduk ama malesef 6 şubatta gelinliğin güya bitmiş halini elime aldığımda bir an yarışmaya devam etmemeyi bile düşündüm ama sonrasında artık deli cesareti mi geldi ne bu işi kıvırabilirim dedim ve 18 şubat gecesine kadar günde 2-3 saat uykuyla çok muhteşem olmasa da ilk haline göre oldukça iyi bir duruma soktum gelinliğimi..


Sonunda 19 şubat günü geldi ilk 30 arasından seçilecek 15 kişi 21 şubattaki açılış defilesinde podyuma çıkacaktı ve ilk 3 tasarıma para ödülü veriliyordu. İlk 3'ü pek hedeflemesem de asıl derdim ilk 15'e girip o podyumda yürüyebilmekti ama diğer gelinlikleri görünce açıkçası ümidimi kaybettim diyebilirim. Cuma günü oldukça uzun süren eleme süreci sonrasında akşam saat 8 gibi sonuçlar açıklandı ve hiç beklemediim bir şekilde ilk 15'e kaldım. Sonrası zaten benim için rüya gibiydi neyse daha fazla uzatmayayım ilk 3 ve sonrasında da benim gelinliğimi aşağıdaki resimlerde görebilirsiniz.


                                  
    

              


         


                

0 yorum: